Погляд із космосу (клікніть, щоб дізнатися більше)

07.03.2019

Тіла Сонячної системи 

         Тіла Сонячної системи, зокрема й Земля, утворилися 4,6 млн років тому з хмари газу й пилу, що залишився після народження Сонця. Можливо туманність Оріона рано чи пізно стиснеться і перетвориться на сімейство планет, схоже на Сонячну систему.


Всесвіт


         Всесвіт - це все, що існує: матерія, простір, енергія, час, усі зірки, планети й інші космічні тіла. Близько 14 млрд років тому все це було стиснуто в одну-єдину точку. Потім відбувся так званий Великий вибух, унаслідок чого виникли гази водень і гелій, з яких переважно і складається Всесвіт. Через мільйони років ці гази почали збиратись у згустки. В них з'явилися шари з газу, що оберталися, - так зародилися перші зірки й галактики. Під час вибухів зірок у галактиках виникали й інші елементи, включаючи вуглець, з якого, як із цеглинок, побудоване життя на Землі.


1. Земля

         Ми живемо на маленькій голубій планеті,  покритій водою. Вона рухається по орбіті приблизно за вісім світлових хвилин від звичайної жовтої зорі — Сонця, яке випромінює тепло і світло. У чомусь подібна до інших, Земля водночас унікальна — адже життя досі не знайдено на жодному іншому небесному тілі. 


Наше місце в космосі 

         Земля — лише одна з восьми планет Сонячної системи, яка належить до галактики Чумацький шлях. Чумацький шлях входить до скупчення майже з 30 галактик — Місцеву групу. З таких скупчень галактик складаються надскупчення, що включають у себе мільярди галактик.

Земля в ілюмінаторі


         Астронавтам, які побували на Місяці, далека Земля уявляється голубою кулею, що плаває в космічному мороці над сірим і неживим місячним пейзажем.


2. Сонячна система


         Зменшимо маштаб — і Земля виявиться однією з планет у Сонячній системі, яка включає сім інших великих планет і декілька карликових планет. Світлу поьтрібно приблизно шість годин, щоб подолати шлях від Сонця до планети Плутон на краю Сонячної системи.

3. Галактика Чумацький Шлях


         Навіть рухаючись зі швидкісю світла (300 тис. км/с) — це найбільша швидкість, яка може бути в природі, — світловий промінь летітиме від краю до краю нашої галактики 100 тис. років.

4. Місцева група


         Променю світла знадобиться 2,5 млн років, щоб досягти найближчої галактики — Андромеди. Ця найближча до нашого Чумацького Шляху галактика входить, як і Чумацький Шлях, до скупчення галактик, відомого під назвою Місцева група.

5. Вивчена частина Всесвіту

         Наівть при пересуванні зі швидкістю світла (300 тис. км/с) подорож до найвіддаленіших об'єктів у відомій нам частині Всесвіту займе майже 14 млрд років. На цьому шляху нам зустрінуться ланцюжки і скупчення мільярдів інших галактик.  


     Життя у Всесвіті

         Штучні супутники і космічні зонди, досліджуючи ближній космос, дали змогу зробити багато відкриттів, неможливих під час досліджень на Землі. З 1960-х рр. вони борознять Сонячну систему. Зонди вже літали до Сонця і до всіх планет, крім Плутона. Дотепер жоден зонд не знайшов слідів життя поза межами Землі.

         Учені, вивчаючи під мікроскопом метеорит з Марса, знайшли таку трубчасту структуру. Дехто вважає, що це крихітна скам'янілість.

Як може виглядати життя?

         Першими живими істотами на Землі були прості клітини. Можливо, інше життя у Всесвіті виявиться таким самим примітивним, як ця істота?


Сонячна система

         Великі планети рухаються навколо Сонця за еліптичними траекторіями, які називаються орбітами. Внутрішні ( ті, що ближчі до світла) планети роблять один оберт навколо Сонця за дуже короткий час, а зовнішнім планетам на це потрібні довгі роки.

         Земля входить до складу космічного сімества, що називається Сонячною системою. У центрі всього скупчення восьми великих планет, десятків природніх супутників-місяців і незліченних астероїдів і комет — розташоване Сонце. Великі планети діляться на дві групи. До внутрішніх твердих планет належать Меркурій, Венера, Земля і Марс. До зовнішніх газових гігантів входять Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Крихітний Плутон, відкритий у 1930 р., також назвали планетою, але в 2006 р. було ухвалено рішення про переведення Плутона до розряду малих планет Сонячної системи, куди зараховано також астероїд Церера та об'єкт Еріда. Всі вони входять до поясу астероїдів, розташованого за орбітою Нептуна, який частіше називають поясом Койпера.


Віддаленість від Сонця

         Внутрішні тверді планети обертаються на порівняно невеликій відстані від Сонця. Орбіти гіганських зовнішніх планет віддалені від головного тіла системи — Сонця — і одна від одної на мілбярди кілометрів.

  • Сонце
  • Меркурій 58 млн км
  • Венера 108 млн км
  • Земля 150 млн км
  • Марс 228 млн км
  • Церера 415 млн км
  • Юпітер 778 млн км
  • Сатурн 1432 млн км
  • Уран 2871 млн км
  • Нептун 4498 млн км
  • Плутон 5914 млн км
  • Еріда 10 122 млн км

         Астероїди складаються з каменю і металу. Тисячі астероїдів обертаються між Марсом та Юпітером, утворюючи пояс астероїдів.

         Комети — тіла з льоду й пилу. Під час наближення комети до Сонця лід випаровується, і в неї з'являється довгий газово-пиловий хвіст.


Планети

         Вісім головних планет Соначної системи дуже різняться за розмірами й будовою. Загальна маса планет рівна масі Землі, помноженій на 447, що становить лише 0,13% від маси Сонця.

Меркурій 

         Його поверхня вкрита кратерами і западинами. У центрі планети розташоване велике залізне ядро.

Венера

         Венера схована під щільними хмарами з крапельок сірчаної кислоти. Ландшафт становлять рівнини і нагір'я.

Земля 

         Земля складається з твердого залізонікелевого ядра, рідкого зовнішнього ядра, більш легкої мантії та кори.

Марс

         Остигаюча планета з давніми кратерами та вулканами. Полярні шапки складаються з мерзлого вуглекислого газу.

Юпітер

         Гігантська газова куля, що складається переважно з водню та гелію і не має твердої поверхні.

Сатурн

         Газовий гігант, якого оточують смуги хмар з аміаку і кільця, утворені кристалами льоду.

Уран

         Оболонка його кам'яного ядра складається з суміші водяної пари, аміаку і метану.

Нептун

         Він здається голубим через велику кількість метану в газовій оболонці, під якою в'язкий "кисіль" і кам'яне ядро, як в Урана.


Планета Земля

         Земля — єдине відоме у Всесвіті небесне тіло, де є життя. Для розвитку життя необхідна рідка вода, а Земля — єдина планета в Сонячній системі, де поверхнева температура і тиск створюють умови для існування води в рідкому стані.

Тут зачинається ваш текст. Натисніть тут і почніть писати.

© 2019 Remansiel: Енциклопедія. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати